Pirkuma grozs

0 pozīciju €0,00

My Cart -

0 pozīciju
Visas kategorijas
Cena
  1. 14 € - 172
Ražotājs
Garums

Dārza instrumenti bērniem

Kā iepazīstināt bērnus ar dārza darbiem?

* Sāciet ar pastaigu dārzā
Iesākumā dodieties pastaigā pa dārzu, runājiet un stāstiet par augsni, iepazīstiniet ar dažādiem augiem un to, kāpēc konkrētas lietas atrodas Jūsu dārzā. „Kāpēc“ šajā posmā ir ļoti svarīgs vārds, jo tā bērni uzzinās, kāpēc konkrētas lietas un dārza darbi ir svarīgi. Protams, ne uzreiz bērni iegaumēs visu, ko Jūs stāstāt, tomēr šīs sarunas un kopīgi pavadītais laiks būs nozīmīgs, lai attīstītu pieķeršanos dārzam.

* Rādiet bērniem piemēru
Noteikti ļaujiet bērniem būt ar Jums kopā, kamēr veicat dažādus dārza darbus. Pārliecinieties, ka šos darbus veicat ar prieku! Šajā posmā bērni redzēs, ka Jūs izbaudāt dārza darbus un tas viņos radīs ziņkāri.

* Iegādājieties speciāli bērniem domātus dārza instrumentus un grāmatas
Jūsu dārza instrumenti bērniem būs nepiemēroti gan drošības apsvērumu dēļ, gan arī vienkārši neliksies saistoši. Bērnu dārza instrumentiem jābūt krāsainiem, interesantiem un jautriem. 
Arī 21.gs. nav nekā labāka par grāmatu, lai bērnos radītu interesi par dažādām lietām un tēmām - to skaitā arī par dārzu. Bērni vienmēr vēlas grāmatās redzēto un uzzināto izmēģināt dzīvē. Iesākumam lieliski noderēs krāsojamās grāmatas ar vienkāršiem uzdevumiem, spēlēm, vēlāk pārejot uz informatīvākiem uzziņas materiāliem.

* Neuztveriet dārzu kā darbu, ļaujiet bērniem vaļu
Jūs esat iepazīstinājuši bērnus ar dārzu, viņiem ir atbilstoši instrumenti un grāmatas, ko tālāk? Tagad ļaujiet bērniem iepazīt dārzā pavadīto laiku kā jautru nodarbi, nevis apgrūtinājumu. Centieties lieki neapgrūtināt un aizrādīt, jo tas radīs priekšstatu, ka dārza darbi ir tikai apnicīgi. Bērni vēlas jautrību, tāpēc ļaujiet tam būt par prieka, brīvības un jautrības brīdi!

* Spēlējiet spēles!
Ļaujiet bērniem priekā dalīties arī ar Jums! Atrodiet spēles, ko Jūs varētu kopīgi spēlēt dārzā un kas būtu ne tikai jautras, bet arī izglītojošas un iemācītu bērniem ko jaunu par dārzu, augiem, vai augsnē mītošām radībām.

ES SPIEGS
Spēles dalībniekiem jāsasēžas aplī un jāizvēlas kāda lieta, kurai jābūt redzamai no dalībnieka pozīcijas. Nākamajā solī katram dalībniekam sevis izvēlētā lieta ir jāraksturo (liels, mazs, augs u.c.). Kad tas ir izdarīts, spēles dalībnieki viens otram jautā ‚jā‘ un ‚nē‘ jautājumus, lai uzzinātu precīzāku informāciju. Kad jautājumi ir uzdoti, dalībnieki var sāk minēt citu izvēlētās lietas.