BOSCH, MAKITA, DeWalt, HITACHI, MILWAUKEE, METABO elektriskie un akumulatoru perforatori.
Filtrēšanas iespēja "Maksimālais betona urbja diametrs" ļaus Jums ātri un viegli atrast meklēto instrumentu. Piemēram, ja parasti urbjat 15 mm diametra caurumus, uzstādiet diapazonu līdz 26 mm, bīdot filtra lineālu. Instruments kalpos ilgāk un darbs tiks ātrāk padarīts, ja tas nebūs pārslogots vai netiks nodarbināts ar maksimālo jaudu.
Kategorijā "Betona urbji" mēs piedāvājam vairāk nekā 800 SDS-max un SDS-plus urbju.
Citus perforatoru piederumus varat atrast sadaļās "Kalti", "Kroņurbji", "Urbja kronīša adapteri un centrēšanas urbji", "Patronas" un "Eļļas".
Perforatori vai triecienurbjmašīnas? Kuru instrumentu izvēlēties un kāda ir atšķirība?
Efektīva betona, mūra un akmens urbšana ir pilnīgi pretējs process koka, metāla, plastikas un citu līdzīgu materiālu urbšanai. Šajā gadījumā urbji ar asām materiālu griezošām malām neder. Urbjot betonu, ķieģeli vai akmeni, materiāls ir jāsadala ļoti smalkās daļiņās - tas ir tāpat kā strādāt ar nelielu rotējošu kaltu. Lai efektīvi urbtu betonu, ķieģeļus vai akmeni, vienlaikus jāizmanto divas dažādas kustības: trieciena kustība pa urbšanas ass centru (griešanas materiāls urbja galā) un rotējoša kustība ap tā asi (sadrupinātā materiāla notīrīšana ar urbja spirāli un apaļas formas cauruma veidošana). Šī iemesla dēļ celtniecības materiālu un akmens urbji atšķiras no parastajiem urbjiem. Urbja gals nav ass, bet tas ir ļoti cieta un plīsuma izturīga metāla plāksnīte. Ir divu veidu instrumenti, kas vienlaikus var veikt rotācijas un trieciena kustības. Šie instrumenti ir perforatori un triecienurbjmašīnas.
Triecienurbjmašīna ir skrūvgriezis/urbjmašīna ar papildu trieciena funkciju, kas ļauj urbt celtniecības materiālus, izmantojot urbi ar cieta metāla plāksnes ieliktni uz tā gala un cilindrisku kātiņu. Ja trieciena funkcija ir aktivizēta, instrumenta rokturis ļoti bieži virzās uz priekšu/atpakaļ, bet tā kustības amplitūda ir ļoti maza, līdz ar to šī trieciena spēks ir mazs. Urbšanas ātrums ir atkarīgs no instrumenta spiediena spēka. Šis risinājums ir piemērots amatniekiem, kam tikai laiku pa laikam nepieciešams urbt mazus caurumus būvmateriālos (ne vairāk kā 30% no visiem urbšanas darbiem). Ja būvmateriālos ir jāurbj biežāk, ir jāizvēlas instruments, kas ir speciāli radīts šādam nolūkam - perforators.
Triecienurbjmašīnas darba princips
Triecienurbjmašīnas urbji
Perforators ir īpašs instruments betona, mūra un akmens urbšanai. Šī instrumenta galvenais elements ir elektromotora piedziņas pneimatiskais cilindrs, kas pārslēdzas ar triecienu (1) un trieciena tapu (2) tieši līdz urbja svārsta kājiņai. Lai saglabātu augstāku trieciena spēku, ir nepieciešama lielāka urbja kustības amplitūda. Tieši tādēļ ķīlim un svārpsta uzgalim ir īpašs dizains. Perforatori tiek arī grupēti atkarībā no to urbšanas diametra. Perforatoriem svarā līdz 4 kg parasti ir SDS-plus sistēma (urbjiem Ø 4 - 30 mm). Tā kā SDS-max urbjiem ir lielāks diametrs (urbjiem Ø 12 - 45 mm), ir tikai pašsaprotami, ka SDS-max perforatori ir jaudīgāki un smagāki. Gandrīz visi ražotāji izmanto šo SDS sistēmu. Šī stiprinājuma sistēma tika izgudrota 1975.g. To iepazīstināja "Robert Bosch" uzņēmums, un tās nosaukums ir vārdu "Steck-Dreh-Sitz" (ievietot, pagriezt, labot) saīsinājums.
SDS sistēmas kātiņi
Perforatora darbības princips
Perforatora urbji
Visiem perforatoriem (izņemot mazākos) ir šādi darba režīmi:
- kalšana (betona, mūra, akmens apstrāde ar kaltiem);
- urbšana (betona, mūra, akmens urbšana ar SDS-tipa urbja uzgaļiem un kroņurbjiem);
- urbšana (koka, metāla, plastmasas u.c. materiālu urbšana ar cilindriskiem vārpstu urbja uzgaļiem un kroņurbjiem).
Lai ar perforatoru urbtu kokā vai metālā, nepietiek tikai ar urbšanas funkcijas ieslēgšanu - ir jāuzstāda spīļpatrona, kas var saturēt urbjus un citus piederumus ar cilindrisku vārpstu. Universālajiem perforatoriem ir ātras nomaiņas SDS tipa un parastās (3 pirkstu) patronas. Ja perforatoram ir nostiprināta SDS patrona (bez ātrās nomaiņas sistēmas), urbšanai bez trieciena funkcijas Jums ir jāpievieno parastā patrona (3 pirkstu) kā adapteris. Šai patronai ir jābūt īpašam SDS tipa aizsargam.
Tāpat Jūs varētu interesēt atskaldāmie āmuri, kas ir speciāli radīti lielas slodzes darbiem betonā un mūrī.