Pirkuma grozs

0 pozīciju €0,00

My Cart -

0 pozīciju
Visas kategorijas

Frēzes

Vairāk nekā 400 BOSCH, FESTOOL un citu ražotāju frēzes kokam, metālam un citu materiālu apstrādei.

Izmantojiet frēzes tipa, ražotāja, galeņa diametra filtrus. Jūsu izvēlei frēzes gan ar, gan bez lodīšgultņiem.

Īsumā par mūsu vispopulārākajiem frēžu veidiem:

Nokāpes frēzes

 

Šī tipa frēzes parasti izmanto, lai dažādos produktos apstrādātu slīpas malas. Vairums šī tipa frēžu ir paredzētas kokam vai laminātam. Parasti šīm frēzēm ir lodīšu gultnis precīzam atbalstam.

Nokāpes frēzes parasti tiek izmantotas kastu ražošanā. Ja vēlaties izgatavot 4 malu kasti, izmantojiet 45o frēzi, 6 malu kastei Jums vajadzēs 30o frēzi, 8 malu kastei - 22,5o nokāpes frāzi.

Pirkstfrēzes

 

Neraugoties uz pirkstfrēžu vienkāršo uzbūvi, šim universālajam griezējam ir ļoti plašs pielietojums. To var izmantot rievu un gropju izveidei, eņģu vietu sagatavei, īpašas formas caurumu, apaļu caurumu ar gludām malām un dažādu formu izgatavošanai, kā arī detaļu dublēšanai, izmantojot gatavās veidnes.

Pirkstfrēzēm var būt dažādi izmēri, garums un raksts, bet tās var iedalīt taisnajās pirkstfrēzēs (šai frēzei asmens ir tikai frēzes malās - to nav iespējams ielaist sagatavē) un gropju frēzēs ar gala asmeni (šim frēžu veidam frēzes galā ir asmens, līdz ar to varat veikt ielaiduma iegriezumu).

Malu frēzes

 

Malu frēzēm parasti ir vadotnes gultnis. Šīs frēzes tiek izmantotas, lai izgatavotu identiskas daļas, izmantojot veidni. Atbalsta gultnis virzās pa veidnes virsmu un asmens apstrādā sagatavi, lai tā atbilst veidnei. Jūs varat izvēlēties frēzes, kurām atbalsta gultnis iestrādāts pāri, zem vai arī abās griešanas virsmas pusēs.

Gropju frēzes

 

Gropju frēzes ir paredzētas malu profilēšanai. Jūsu izvēlei pieejamas ļoti plaša klāsta dažādu profilu formas atkarībā no tā, kādu formu vēlaties un kāda veida malu profilēsiet (piemēram, galda kāju, galda virsmu vai atvilktnes priekšējo daļu). Gropju frēzēm atbalsta gultnis var gan būt, gan arī nebūt; tas ir atkarīgs no urbja formas un veida.

Praktisks padoms:

Frēzēšanas instrumentu ar uzstādītu frēzi vienmēr virziet virzienā pretēji frēzes rotācijas virzienam. Tas nodrošinās precīzu instrumenta vadību un lieliskus frēzēšanas rezultātus. Ja instrumentu virzīsiet frēzes rotācijas virzienā, tas būs grūti vadāms un apstrādātās virsmas nebūs tik kvalitatīvas, jo rotējošā frēze pati vilks sagatavi un tā var sākt „lēkāt“.

 

BRĪDINĀJUMS: nekad nemēģiniet strādāt ar frēzi, izmantojot skrūvgriezi vai urbi. Tas ir iespējams, bet ir nepareizi un ļoti bīstami! Frēze ar asiem zobiņiem/asmeni apstrādāmajā virsmā ir ļoti agresīva, tādēļ tai ir nepieciešama ļoti precīza kontrole. Instrumentam vienmēr jābūt stabilam. Gadījumā, ja Jūs zaudējat kontroli pār instrumentu, un frēze pēkšņi izlec ārā no apstrādāmā materiāla, var rasties ļoti nopietni ievainojumi, kā arī sagatave var tikt sabojāta. Tieši tādēļ šādiem darbiem tiek lietoti īpaši frēzēšanas instrumenti.

Vienīgie izņēmumi ir:

- metāla frēzes ar maziem zobiņiem, ko var izmantot ar taisnām slīpmašīnām un urbjiem;

- frēzes, kas ir īpaši izgatavotas darbam ar skrūvgriežiem un urbjiem.