Pirkuma grozs

0 pozīciju €0,00

My Cart -

0 pozīciju
Visas kategorijas
Cena
  1. 131 € - 470
Ražotājs
Dzinēja tips
Ķēdes biezums
Neto jauda
  1. 2400 W (1)
  2. 2500 W (1)
  3. Show more
Ķēdes solis
Posmu skaits
Lentas garums
Ķēdes ātrums
Startera tips

Benzīna ķēdes zāģi

Kā nozāģēt koku?

Koku zāģēšana ir izaicinošs uzdevums, īpaši gadījumos, kad jāzāģē lielāki koki. Zāģi pieprasa uzmanīgu un pārdomātu instrumenta lietošanu, un lielāki koki var krist neparedzētā virzienā. 

Drošības apsvērumu dēļ novērtējiet koksnes stāvokli – pārliecinieties, vai kokam nav vaļēju brūču, doba vidus, vai varbūt koks ir pat nedzīvs -, pārbaudiet, vai tuvumā nav šķēršļu, piemēram, elektropārvades līniju. Ja novērojat kādu no iepriekšminētajām pazīmēm, sazinieties ar profesionāļiem, lai uzzinātu vēl kādu viedokli un rastu labāko risinājumu.

Novērtējiet koka slīpumu un vēja virzienu, lai noskaidrotu, kurā virzienā koks kritīs.

Atbrīvojieties no jebkādiem šķēršļiem, piemēram, koka piezemēšanās ceļā novietotām automašīnām.

Izplānojiet evakuācijas ceļu brīdim, kad koks sāks krist. Atbrīvojiet to no jebkādiem iespējamajiem traucēkļiem, piemēram, koku saknēm, akmeņiem, lai Jums nekas neradītu šķēršļus vajadzīgajā brīdī droši atkāpties.

Izcērtiet V-veida ķīli! Tam jābūt atvērtam Jums vēlamajā koka krišanas virzienā un ne lielākam par 1/3 stumbra. Tas veicinās koka krišanu Jūsu izvēlētajā virzienā. 

Izdariet otru iegriezumu ķīlim pretējā pusē. Šim griezumam horizontāli jāvirzās ķīļa virzienā un jābūt par to nedaudz augstākam. Līdz ko abi griezumi satuvosies, koks salieksies un kritīs ķīļa virzienā. Līdz ko koks sāk krist, nekavējoties atkāpieties. Šī rīcība pasargās Jūs no nevēlamām sekām gadījumā, ja koks kritīs neparedzētā virzienā vai arī atlēks no zemes.